Existuje velké množství definic koučinku. Nechci se zabývat definicí, ale tím, jak ho vnímám já. Koučink je cesta ke vnitřní svobodě. Cesta ke splnění snů a představ a uvědomění si, že nějaký sen vůbec máme. Znamená to pochopení a postupné získání jistoty v tom, co je v životě důležité.

Pro někoho může znít jako sci-fi to, co se tady snažím napsat. Setkávám se s názory lidí, že se nechtějí měnit, což je v pořádku, nebo že jim nikdo nemůže pomoci, či na koučink nemají peníze. Také někdy zastávají názor, že poradit nepotřebuji. Pravdou ale je, že s odstupem dvou let, kdy jsem začal pracovat a vzdělávat se jako kouč a vydal jsem se na cestu osobního rozvoje, tak zažívám krásné, bolestné a nepopsatelné zážitky. K tomu, abychom něčeho v životě dosáhli, je potřeba
prožívat nejen radost a štěstí, ale také vnitřní bolest, protože ta nás učí být lepšími. Vždy jsem věděl, že když mám sen a jdu si za ním, že se mi splní, ale netušil jsem, že se můžu radovat i pouzKoucinke z cesty, na které se nacházím. A věřte mi nebo ne, jsem stále na začátku. Každý den pak v životě je jiný, učím se a přicházím na to, že život a svět je velmi rozmanitý.

Nejdůležitější investice v životě, je investice do svého sebepoznání. Jakmile s tím začnete, čeká Vás první krok do jiného světa, do světa realizovaných snů a přání, bez žádných limitů, bez žádných ale. Je podstatné pochopit, že peníze vložené do sebe, jsou mnohem důležitější, než např. nový mobilní telefon. Stojí to nemalé úsilí a lidé to většinou pochopí, když už je pozdě. Jakmile zjistíte, že Vaše myšlení rozhoduje z 80% o tom, jaký budete mít život, tak jste na cestě změny. Strach podívat se na sebe jinak, je někdy tak silný, že některé z nás vede žít běžné nudné životy plné strachu, závisti a zloby.

Dnes se z koučování částečně stává filosofie způsobu vnímání života. Nejde tu už jen o rozvoj Vašich dovedností, ale komplexní přístup k rozvoji všech Vašich částí duše, mysli, těla a emocí. Jakmile na tuto cestu vstoupíte pochopíte, že takový jaký chcete mít život, takový ho mít i budete. Naše současné myšlení je z velké části ovlivněno rodinou, školou, společností a našimi předky, ale i z této pro někoho velké zátěže se dá vystoupit a jít životem, který si vysníte.

Stačí jen vykročit s tou pro Vás důležitou myšlenkou a zrealizovat ji.